Plague-Size Bulaşmadı Mı?

Screenshot_2014-11-25-20-57-01-1

Facebook, Twitter, Google+ veya diğer sosyal ağlardan en az birini kullanıyorsunuzdur. Hepsinin genel mantığı takipçilerinizle ve arkadaşlarınızla sevdiğiniz bir şeyi paylaşmak üzerine kurulu. Peki ya bu paylaşımların salgın hastalık gibi bütün ülkeye, daha sonra da diğer ülkelere ulaştığını hayal edin… Hayal değil, gerçek.

Plague, konum tabanlı yaptığınız paylaşımları çevrenizdeki belirli sayıda kişiye kendi deyişleriyle “bulaştırıyor”. Yayınladığınız bir içerik viral olarak bulaşma mantığı sayesinde hızla yayılabiliyor. Tinder benzeri bir oylama sistemi ile paylaşımları sevdiyseniz size bulaşmasını sağlayıp daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz veya sevmediyseniz geçebilirsiniz. Bunu yapmak için paylaşımı yukarı veya aşağı itmeniz yeterli. Oldukça sade ve basit arayüze sahip Plague gün geçtikçe popülerliği artan uygulamalar arasında yerini aldı.plague-2

Infection Index sayesinde paylaşımınızın yayılma potansiyelini istatistiksel olarak görebilir ve dünya genelinde nerelere bulaştırdığınızı harita üzerinden takip edebilirsiniz. Eğlenmek ve vakit geçirmek için güzel bir uygulama olan Plague’da yapılan paylaşımlar binlerce kişiye bulaşmış bile olsa ne derece güvenilir olduğu tartışılır. Genelde görseli olan ve zamandan bağımsız sevilen paylaşımlar yüksek kitlelere ulaşıyor. Ülkemizde belirli bir kesim tarafından kullanılıyor olsa da içerik büyük oranda İngilizce. Bağımlılık yapacağına inanıyorum, ilginin biraz daha artması halinde çok daha yüksek yerlerde görebilirsiniz, şaşırmayın. Uygulamayı Appstore ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir