Steam’de Lunar Festivali Satışları başladı!

Merhaba oyunu bir o kadar seven ve Steam’in her indirimlerde cüzdanını boşaltmasına izin veren fakir ama gururlu okuyucu kardeşim! Steam yine yaptı yapacağını ve Lunar Festivali’ni de fırsat bilerek güzel bir rol yapma hikayesi ile karşımıza geldi ve oyunları bize sundu. İlk kez böyle bir şey yapan Steam için bunun gerçekten güzel bir ilerleme olduğunu söyleyebilirim. Gelelim Steam’in ne yaptığına!

Bugün veya dün gece Steam hesabını açan arkadaşlar böyle bir Steam ana ekranı ile karşılaştılar.

1

Allah Allah neydi ki bu Lunar satışları? Hemen alta bakanlar gördüler ki, onları güzel bir hikaye/macera bekliyor.

2

Resimdeki yazıdan da anlayacağınız üzere biz bir maymunuz ve Maymun Şehri’nden de bir hayli uzağız. Tabii yine bir Lunar yeni yılı ve yine aile ile birleşmek için eve gitmemiz lazım. Gideceğiz de önümüzdeki bir sürü engeli nasıl aşıp gideceğiz? İşte orası size kalmış. Önümüzdeki engellerden ilki olan kocaman denizi nasıl geçmeyi düşünüyorsunuz? Yüzerek mi? Yoksa bir gemiye atlayıp onlarla giderek mi? Diyelim ki yüzmeyi seçtiniz. İşte o zaman size yüzmeyle/denizle ilgili oyunlar geliyor ve onların içinden beğendiklerinizi seçip istek listenize ekliyorsunuz veya satın alıyorsunuz (satın almak için acele etmeyin derim şimdilik istek listesine eklemekle yetinelim bence :D). Gemiye binmeyi yani “Drive” seçeneğini seçerseniz de araba yarışlarının dolu olduğu bir liste geliyor. Gelelim sıradaki engelimize.

3

Haah çok güzel oldu. Zaten her şeyimiz normaldi bir tek ninjalar ile korsanların savaşına dahil olmamız kalmıştı. Peki siz hangi tarafta olurdunuz?

4

Tarafımızı seçtikten sonra da limana yanaştık. O da ne? Bir kalabalık! Aman tanrım deyip yanaşıyoruz ve o kalabalıkta kart oynayanların yanı sıra dövüş yapanları görüyoruz. Peki, biz kart mı oynayacağız yoksa dövüş mü yapacağız?

5

Yine başka bir seçimden sonra da ara sokaklara daldık. Fakat daldığımız ara sokağı polis barikatlarla çevrelemiş ve kapatmış. Neden mi? Çünkü orada bir suç işlenmiş. Kalıp incelesek mi suçlunun kim olduğunu yoksa ipi kopmuş tazı gibi kaçsak mı? (neden kaçıyorsak 😀 neyse)

6

Derken şehrin dışına doğru olan ve etrafında terkedilmiş binalar olan bir parka geldik. İşin kötü tarafı o parkta azılı bir çete spor yapıyor. Al başına belayı!!! İşin kötü tarafı sana 2 seçenek sunuyorlar, ya onlarla spor yapacaksın ya da o terkedilmiş (altında yatır varmış evlerin :O) evlerin içinden geçeceksin.

7

Bir şekilde çete ve korkunçlu evden de kurtulduktan sonra varış noktamıza gelmeye başlıyoruz. Ama bu sefer de karşımıza kaplanlar çetesi çıkıyor. Yolu kapatmışlar milleti soyacaklar! Ne yapsak? Silahlı çatışmaya mı girsek? Gizli gizli etraflarından tüysek mi?

8

Yavaş yavaş yaklaştığımızı hissederken, geçemeyeceğimiz derecede sert akıntıya sahip olan bir nehre varıyoruz. Fakat nehirde ufak tefek kayalıklar var (atlayabileceğimiz). Ama o da ne? Bir ejderha uzaklarda uçuyor. Sizce ejderhaya hiç bulaşmadan tavşan gibi zıplaya zıplaya geçelim mi yoksa ejderhayı yardım için çağıralım mı?

9

Evet, nehri geçtik. Nehrin öbür tarafında da 2 tane tavşan kardeşin kavga ettiğini gördük. Kardeşlerden biri çok şakacı çok eğlendirici ama nereye gittiğinden bihaber, öbürü ise çok ciddi ve dikkatli, haliyle de biraz sıkıcı. Hangi kardeşi takip etsek?

10

Tavşan kardeşi takip ettikten sonra da Maymunlar şehrinin yakınındaki dağı görmeye başladık. Neredeyse evdeyiz! Ama eve gidebilmek için koca ormandaki iki yoldan birini seçip, ya dinazorların yanına dalacağız ya da zombilerin arasına dalacağız. Seçim yine sizin.

11

Ormandan da kurtulduk. Fakat önümüze kocaman bir kanyon çıktı. İleride birkaç maymunun daha kanyondan geçebilmek için bir geçit yaptıklarını fark ettik. Ne yapalım? İş birliği yapıp destek mi olalm yoksa kendi başımıza oturup kendi stratejimizi mi belirleyelim?

12

Of bu kadar macera hakikaten yordu! Neyse ki birkaç bambu ağacı arasında bir hamağa uzanıverdik. Derken uykuya daldık. Peki, nelerin rüyasını görüyoruz? Uzaylıların mı? Büyünün mü?

13

Dinç bir şekilde uykudan kalktıktan sonra yine yola koyulduk ve Maymun Şehri’ne gitmek için olan son engelimizle, o koca dağ ile karşılaştık. Yine iki seçeneğimiz var, o zalım mağaralarda zalım yaratıklarla boğuşup da mı geçelim? Yoksa fırtınalı havayı göze alıp uçup da mı geçelim?

14

Sonunda eve varabildik! Ailemizle Yeni Lunar yılını kutlayabilmek için bir araya geldik. Şimdi güvendeyiz ve artık istek listemize eklediğimiz oyunlara bakabiliriz. 🙂

Umarım okurken benim kadar eğlenmişsiniz. İyi oyunlar efendim. 🙂

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir