League of Legends Uluslararası Wild Card Turnuvası Yaklaşıyor!

unnamedRiot Games’in League of Legends etkinlikleriyle oyun dünyasına verdiği destek ve eSpor alemine yaptığı katkı tartışılmaz bir gerçek. Etkinliklerinin kalitesini de her geçen sene biraz daha arttıran Riot Games bu sene de uluslararası turnuva sayısını arttırmak için All-Stars turnuvasının yanında MSI (Mid-Season Invitational) adını alan bir Sezon Arası Turnuvası yapmaya karar vermiş. NA, LCS, LCK, LMS, LPL, EU LCS ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Wild Card bölgesel turnuvalarının kazananlarının katılacağı bu turnuva 7-10 Mayıs tarihleri arasında Kuzey Amerika’da yerini alacak.

MSI hazırlıkları yapıladursun, daha katılımcı takımların kimler olduğu dahi belli değil ve yukarıda bahsettiğim bölgesel turnuvalar sürüyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkiye Kış Mevsimi Finali’nde, rakibi ve 3 yıldır Türkiye şampiyonu olan DP’ye karşı 3-0’lık galibiyetiyle bu senenin şampiyonu olan Beşiktaş eSpor kulübü de ülkemizi Wild Card turnuvasında temsil edecek. 21-25 Nisan tarihleri arasında Türkiye Kış Mevsimi Finali’ne de ev sahipliği yapmış olan Volkswagen Arena’da gerçekleşecek turnuvanın diğer katılımcıları ise şöyle:

  • 200px-IWCI_2015_logoBrezilya’da oynanan CBLOL Yaz Finalleri şampiyonu –INTZ eSports,
  • Uzakdoğu Asya’da oynanan GPL Bahar şampiyonu –Saigon Fantastic Five,
  • Latin Amerika Kupası’nın sahibi –Kaos Latin Gamers,
  • Okyanusya bölgesinde gerçekleşen OPL Sonbahar Finalleri şampiyonu –The Chiefs eSports Club,
  • Japonya Ligi 1. Sezon kazananı –Detonation FocusMe ve,
  • Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinde oynanan SLTV StarSeries Bahar 2015 şampiyonu –Hard Random

21-23 Nisan tarihleri arasında Riot Games Türkiye ofisinde gerçekleşecek grup maçlarında ilk 4’e giren takımlar 24 Nisan’da yarı final oynayacak. Yarı finalden de galibiyetle çıkan son 2 takım 25 Nisan’da Volkswagen Arena’da, binlerce izleyicinin karşısında finalde karşı karşıya gelerek 2015 Wild Card şampiyonu olmak ve Kuzey Amerika’da oynanacak Sezon Arası Turnuvası’nda yer almaya hak kazanmak için tüm hünerlerini sergileyecek.

Biraz eSpor hayranıysanız ve gerçekten büyük bir organizasyon görmek istiyorsanız Nisan ayının 25inde gerçekleşecek olan bu etkinliğe kesinlikle gelmenizi tavsiye ederim zira geçtiğimiz sene Türkiye Büyük Finali için Ülker Arena’ya gitmiştim ve Riot Games’in hazırladığı atmosferi gerçekten büyüleyici bulmuştum. Ayrıca Riot Games ekibi bu etkinliğe katılan tüm katılımcılara Poro minyatürü, devasa boy League of Legends posteri, oyun içi kostüm ve bir miktar RP gibi insanın içini ısıtacak hediyeler dağıtmıştı. Aynı şekilde bu sene de katılanlara 400 RP ve Işık Dalgası Vel’Koz kostümü dağıtılacak. Riot Games ekibinin bizleri bunların dışında sürpriz hediyelerle şımartacağından eminim. Yazının başında da söylediğim gibi, her sene daha başarılı bir organizasyonla karşımıza çıkan Riot Games’in bu sene neler düzenlediğini sizler gibi ben de merak ediyorum.

Like

Metehan Gültekin

Oyun aşığı.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir