Hearthstone: Tavern Brawl’da 2. Hafta!

tavernbrawl

Hearthstone, Warcraft evreninde geçen bir tur tabanlı kart oyunu yani TCG (Trading Card Game). Kartların ve karakterlerin hepsi Warcraft evreninde zaten bulunan karakterlerden oluşturulmuş. Jaina Proudmoore’dan tutun da Uther Lightbringer’a kadar hatta kartlardan, Murloc ırkından tutun da Mech ırkına kadar hepsi oyunda mevcut. Bu yapısıyla Warcraft severlerin zaten gönlünü almış olan oyun kuralları, rekabet ortamı ve eğlenceli atmosferiyle Warcraft evreninden bihaber olan oyuncuların da sevgisini kazanmış ve onlardan da kendine büyük bir oyuncu kitlesi oluşturmuş durumda. Blizzard –bütün bu evrenin yapımcısı ve yaratıcısı olan firma da Hearthstone’un ne kadar başarılı olduğunu biliyor olacak ki yaklaşık her ay oyuna yenilikler getiriyor. Geçtiğimiz aylarda Blackrock Mountain’da –yine Warcraft evreninde var olan bir bölgede geçen bir ek paket çıkartmışlardı. Ayrıca oyunun çok sevilen tablet sürümünün çıkmasının 1. yıl dönümünde de oyunu daha küçük ekranlara yani telefonlara uyarlayarak yine oyuncularının sevgilerini hak ettiklerini bir kez daha kanıtlamış oldular.

Bu ay da getirdikleri güncelleme ile Tavern Brawl isimli, her hafta kuralları ve yapısı değişecek olan, rekabet değil de çoğunlukla eğlence tabanlı bir oyun modu koydular önümüze. Dediğim gibi, her hafta değişeceği için gelecekte burada yapımcıların neler deneyeceklerini kestirmek mümkün değil. Ayrıca Blizzard ekibi ilerde oyuna getirmeyi düşündükleri uç noktaları da burada test ederek oyuncuların fikirlerini alabilirler ki bu da çok zekice.

İlk çıktığı hafta efsanevi ve ezeli düşman olan 2 karakterin, Ragnaros ve Nefarian’ın savaşına sahne olan Tavern Brawl, sadece bu moda özel çıkmış olan 50den fazla kartın da ev sahibi oldu. Bu kartların normal ya da seviyeli oyunlara gelmeyeceğinden emin olsak da; kısa bir süre için farklı kartlar ve destelerle oynamak kafa dağıtmak için ilgi çekici olduğunu söyleyebilirim. Her hafta yenilenen ve galibiyet sayılarının da her hafta sıfırlandığı yeni tavernamızda her hafta ilk galibiyetimiz 1 adet klasik kart paketiyle ödüllendiriliyor. Ayrıca henüz ben denk gelmesem de oynamaya devam ettikçe gizli ödüller elde edilebileceği de söyleniyor.

Bu hafta ise Maymun Kral Mukla’nın 1 yaşını kutlamak adına onun için bir taverna düzenlenmiş. Normal oyun moduna benzeyen bu haftanın tavernasında ölen tüm yaratıklarımız için Mukla bize 1 muz veriyor. Evet, muz. Muzlar ise 1 mana isteyen temel büyü kartları yerine geçiyor ve 4 adet muz kartı var. Kendi herolarımızı seçtiğimiz için günlük görevlerimizi de yapmamıza yardım edecek tavernaya hepinizi bekliyoruz!

231 14725 14727 14729

Like

Metehan Gültekin

Oyun aşığı.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir