Hearthstone Şimdi Telefonlarda!

finalBugüne kadar Blizzard isimli oyun firmasını duymayanınız kalmamıştır; kaldıysa da duysun artık, ayıp ediyor koskoca Blizzard’a. Warcraft’tan Starcraft’a, Diablo’dan… Eee… Şey, bu kadar aslında. Koskoca firma çıkışından beri sadece bu üç oyunun etrafında dönerek deli paralar kazandı, kazanmaya da devam ediyor.

2013 yılının Mart ayında yine Warcraft evreninde geçen yeni bir oyun duyurdular bizlere: “Hearthstone”. Ücretsiz oynanan, tur bazlı bir kart oyunu. Yani TCG (Trading Card Game) olan bu oyun çıktığı günden beri öyle bir tuttu ki, Blizzard neredeyse her ay oyuna yenilikler getiriyor. Bu ayın başında yine bir Warcraft evreni mekanı olan Blackrock Mountain bölgesinde geçen ek paketi ile birlikte 31 adet yeni kart çıkaran Blizzard, daha bir ay bile beklemeden biz oyuncuları bir daha sevindirmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl tam da bugünlerde, hatta daha net olmak gerekirse 16 Nisan 2014’te oyunun iPad sürümünü piyasaya süren şirket 9 ay sonra, yani 15 Aralık 2014’te, oyunu Android tabletler için de uyarlamış ve bizlere sunmuştu. Bizler de Android tablet sürümü üzerinde biraz böyle biraz şöyle oynayarak bir şekilde Android telefonlar için de oynanabilir hale getirmiştik. Anlaşılan o ki Blizzard bizim bu çabalarımızdan sonra oyunun telefon üzerinde de oynanabileceğine karar kılmış ve geçtiğimiz saatlerde oyunun mobil telefonlarda oynanabilen, daha ufak ekranlar için uyarlanmış bir halini yayınladı. Üstelik bu sefer Android sürümü için 9 ay beklememize de gerek kalmadı!

Uzun lafın kısası artık Hearthstone oyununu akıllı telefonlarından da oynamak isteyenler Android Playstore’dan ya da Apple AppStore’dan ücretsiz olarak indirebilirler!

Dipnot: Playstore’da bir güncelleme sıkıntısı olduğu için oyun arandığı zaman bulunamayabiliyor. İndirmek isteyenler buraya tıklayabilir. 

Screenshot_2015-04-15-08-20-58 Screenshot_2015-04-15-08-26-00 Screenshot_2015-04-15-08-26-35

 

Like

Metehan Gültekin

Oyun aşığı.

You may also like...

1 Response

  1. Yağmur Kılıç dedi ki:

    iPadden sonra android telefona da gelmesi hoş oldu bence merakla bekliyorum inmesini 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir