Hearthstone: League of Explorers Wing #2

League_of_Explorers_Logo

Temple of Orsis’e girip Staff of Origination’u çalışımızın üzerinden kaşiflerimizin kutlamalarla doldurduğu bir hafta geçti. Hatta Tavern Brawl’da bile Discover mekaniği kullanıldı. Yani kaşiflerimiz iş başındaydı. Şimdi ise Brann Bronzebeard’la beraber Uldaman’a gidip Staff of Origination’un başlığını elde etme zamanı!

Evet, yine hikayenin ufak bir özetini geçtikten sonra karşılaşacağımız bosslara ve kazanacağımız ödüllere bir göz atalım. Bu hafta yazının kapsamını biraz daha geliştirerek bossların hero powerlarını da anlatmaya çalışacağım.

İlk bossumuz Chieftain Scarvash. Trogg ırkının şeflerinden olan Scarvash’ın hero powerı her turun başında değişen bir pasif. İlk durumda sizin minyon kartlarınızın daha fazla mana harcamasını sağlarken, ikinci durumunda ise spell yani büyü kartlarınızın mana değerini arttırıyor. Normal modda 2 mana artışı sağlarken heroicmodda ise bahsi geçen kartların direk 11 mana harcamasını, bir diğer deyişle atılmamasını sağlıyor. Normal modu tabi ki her tür desteyle biraz da şansla yenebilirsiniz ancak heroic modunu da alt etmek istiyorsanız Warrior sınıfında oynamanız ve Doomsayer, Death’s Bite ve Justicar Trueheart gibi silah ve oyunu uzatma odaklı kartları almanızı tavsiye ederim.

Scarvash’ı normal modda yenerek Tunnel Trogg adında bir Shaman sınıf kartını ve bir Mage sınıf kartı olan Ethereal Conjurer’i kazanıyorsunuz.

Tunnel_Trogg(27246)Ethereal_Conjurer(27249)

Tunnel Trogg, az önce de söylediğim gibi bir Shaman sınıf kartı. 1/3’lük bir 1 drop olması ve her Overload kullanımınızda 1 Attack kazanıyor olması onu Shamanların uzun zamandır aradığı kart bile yapabilir. Örneğin coinsiz başladığınız oyunda 1. turda bunu inip arkasından 2. turda da Totem Golem’i inerek erken oyunu neredeyse garanti altına alabilirsiniz.

Kazanacağımız diğer kart, Ethereal Conjurer ise yeni Discover mekaniğini spell bazında kullanan bir Mage kartı. 6/3’lük bir 5 drop olarak yeterince güçlü bir bodye sahip değil ama kendisiyle eğlenceli oyunlar oynanabileceğini düşünüyorum.

2. bölüm olan Mine Shaft’te bir madende karşımıza çıkan Trogglardan kaçmaya çalışıyoruz. Geçen haftanın Temple Escape bölümüne benzer bir yapısı olan bossda karşımıza çıkan engellere karşı 10 tur dayanmaya çalışıyoruz. Oyundaki diğer tüm bosslardan en büyük farkı ise kendi destemizi seçmiyoruz, bunun yerine oyun bize önceden hazırlanmış bir deste veriyor. Şansınıza güveniyorsanız geçmekte çok zorlanmayacağınız bu bölümden ise Tomb Spider’i ve Unearthed Raptor’u kazanıyoruz.

Tomb_Spider(27226) Unearthed_Raptor(27220)

Tomb Spider 3/3’lük bir 4 drop ve Battlecry olarak Beast türü bir yaratığı keşfetmenizi yani Discoverlamanızı sağlıyor. Gerçi benim gözümde bu kartın açıklaması “Discover King Krush” ya, neyse.

Unearthed Raptor ise 3/4’lük bir Rogue 3 dropu. Battlecry’ı ise sahada bulunan bir Deathrattle minyonunuzun deathrattleını kopyalamanızı sağlıyor. Örneğin Sylvanas’ı atıp bununla kopyalayabilirsiniz.

Son olarak Archaedas ile karşılaşıp Uldaman bölümünü bitiriyoruz. Archaedas her tur hem kendisi hem de sizin için birer sahaya birer heykel çağırıyor ve oyunun ilerleyen safhalarında sahadaki heykel sayısıyla orantılı güçlenen büyüler atabiliyor. Defender of Argus gibi kartları kullanarak bu heykelleri kendi lehinize kullanmanız bölümü geçmenize yetecektir.

Achaedas bize Fierce Monkey ve Reliquary Seeker isminde 2 kart kazandırıyor.

Fierce_Monkey(27255) Reliquary_Seeker(27256)

Fierce Monkey bir Warrior 3 dropu. Taunt ve 3/4 bodysi ile Taunt Warrior tarzı destelere destek olacağı şüphesiz. Ayrıca Beast olması Webspinner gibi kartlardan elde edilebilmesini de sağlıyor.

Reliquary Seeker ise 1/1’lik bir Warlock 1 dropu. Battlecry’ı ise sahada kendisinden başka 6 yaratık varsa +4/+4 kazanıyor yani 5/5 bir dropa dönüşüyor. Imp-losion gibi sahayı kalabalıklaştıran kartlarla çok verim alınabilir.

Tüm Wing’i bitirdikten sonra tabii ki wing ödüllerimizi, Legendary olan Brann Bronzebeard’i ve Rare bir Priest büyü kartı olan Excavated Evil’i elde ediyoruz.

Brann_Bronzebeard(27214) Excavated_Evil(27242)

Brann Bronzebeard üzerine deste kurulabilecek kartlardan. Sahada olduğu sürece kullandığınız Battlecry kartlarının etkisini 2ye katlıyor. Örneğin Antique Healbot attığınızda 16 can alıyor, Twilight Drake’i 19 canla sahaya indirebiliyorsunuz. Yapılabilecekler hayal gücünüzle ve oyundaki Battlecry kartlarıyla sınırlı. Ancak söylemem gerek, hedef seçilen battlecrylarda 1 kere hedef seçebiliyoruz. Yani Big Game Hunter ile 2 tane 7 üstü yaratık indiremiyoruz.

Excavated Evil ise az önce de söylediğim gibi bir Priest kartı. İlk bakışta daha pahalı bir Hellfire gibi görünen bu kart kullanıldıktan sonra rakip desteye girdiğinden farklı avantaj ya da dezavantajları olabilir. Ayrıca Arena’da priest için fazladan bir board temizleme büyüsü olarak alınabilir.

Mounted_Raptor(27253)Keeper_of_Uldaman(27260)

Class Challange ödülleri ise çok başarılı bu wingin. Druid için Mounted Raptor isminde bir 3 drop Beast’e sahip oluyoruz. Hem Beast Druid hem de Combo Druid destelerinde kendine yer bulabilecek bu kartın deathrattle’ı ölünce sahaya rastgele bir 1 drop bırakması. Küçük bir Piloted Shredder olarak düşünülebilir.

Keeper of Uldaman ise 4 drop bir Paladin kartı. 3/4’lük bir bodysi ve hem ofansif hem de defansif kullanılabilecek bir Battlecry’ı olmasıyla bir çok Paladin destesinde kendine yer bulabileceğinden eminim. Sahadaki bir yaratığı 3/3’e dönüştüren bu kartı örneğin rakip Dr. Boom üzerinde kullanarak onu güçsüz hale getirebilir, ya da kendi Silver Hand Recruit’lerinizden birini güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Bu wingi de sağ salim atlattıktan sonra gözlerimizi önümüzdeki Perşembe çıkacak The Ruined City’e çevirdik. Bakalım sıradaki wing bize neler getirecek?

Like

Metehan Gültekin

Oyun aşığı.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir