Counter Strike’ta Yeni Operasyon

Counter_Strike__Global_Offensive_Operation_Bloodhound_72130

Counter Strike’a Çarşamba günü gelen bir güncelleme ile birlikte Valve, yeni bir operasyonun başladığını duyurdu. Counter Strike dünyasına yeni girenler veya daha önce bilmeyenler için söyleyelim operasyon, yeni haritaların, yeni çeşit silah ve bıçak desenlerinin tanıtıldığı, bunun yanında oyunun verdiği görevlerin bulunduğu ve bu görevler karşılığında ödül olarak silah ve kutu verilen bir güncellemedir. Operasyonlar ücretli ama zorunlu değildir ve almak istemeyenler için oyunda hiçbir eksiklik olmaz. Operasyonu alanlar yukarıda bahsettiğim ayrıcalıklara erişme sansı yakalarlar. Operasyon bittiğinde kutular ve silahlar herkese düşmeye başlar, haritalar ise operasyonda ve profesyonel turnuvalarda ne kadar tutulduğuna bağlı olarak aktif veya yedek harita havuzuna eklenir.  Bloodhound’a dönecek olursak, 16.5 TL karşılığında elde edilebilen operasyon; 4 tane tamamen yeni, 2 tane de yenilenmiş haritaya erişim sağlıyor. Ayrıca ‘Falchion’ isimli bir kutuyu ve aynı isimde bir bıçağı güncelleme olarak getirmiş oluyor. Buna ek olarak iki ayrı sefer ile oyunculara yeni meydan okumalar sağlamakta. Bana göre en heyecansız kısım şüphesiz ki yeni silah desenleri. Bunun dışında oyunda silahların oynanışıyla ilgili herhangi bir güncelleme bulunmuyor. Dolayısıyla geçtiğimiz aylarda gelen son silah güncellemesi hala geçerli.

Oyundaki en büyük yenilik ise yeni bir rütbe sisteminin getirilmiş olması. Rekabetçi rütbeden ayrı olan bu rütbe, oynanan tüm oyunları kapsıyor. Yani bütün oyun modlarında tecrübe puanı toplayıp rütbe alıyorsunuz. Bu şekilde rekabetçi rütbenizin yanında bir de genel rütbeniz oluyor. Şunu belirtmekte fayda var en çok tecrübe puanını rekabetçi maçlardan kazanıyorsunuz. Her oyun modunun kendine göre bir katsayısı var ve bu katsayı oyun içinde elde ettiğiniz toplam skorla çarpılıyor. Elde edilen sayı sizin tecrübe puanınızı oluşturuyor. Gelen bu güncelleme, operasyondan bağımsız olup herkes için geçerli. Atladığınız her yeni rütbe ile bir silah ya da kutu düşürebiliyorsunuz.

Operasyon Çarşamba günü (27.05.2015) itibariyle başladı ve 30 Eylül’e kadar sürecek. Eğer siz de oyun içinde farklı bir heyecan arıyorsanız, yeni meydan okumalarla karşılaşmak ve toplulukta en çok oy almış haritalarda oynamak istiyorsanız sizi de bu yeni operasyona bekleriz.

PxtvqH-0ajEx.878x0.Z-Z96KYq XBiKPokEh15t.878x0.Z-Z96KYq

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir