Counter Strike ESL Pro League Turnuvası Başladı!

1428688291.7026

ESL’in Counter Strike: GO için Aralık 2014’te başlattığı Pro League turnuvası, Almanya’nın Köln şehrinde başladı. Mevsimlik olarak yapılan bu turnuvada, Counter Strike dünyasının en önemli 8 takımı, lig usulü maçlarla boy gösterecek.

Counter Strike profesyonel dünyasında en önemli turnuvalardan ESL: One’ı düzenleyen ESL (E-Sports League), dönemlik turnuvalarla da oyuncuları diri tutma amacıyla bu 2 günlük turnuvayı düzenliyor. Turnuvaya Counter Strike aleminin en önemli sekiz takımı; Virtus Pro, Na’Vi, 3DMax, EnvyUs, Titan, TSM, Dignitas ve Copenhagen Wolves katılıyor.

Ödül havuzu 32.000$ olan turnuvanın, 2000$’lık yol masraflarıyla birlikte toplam bütçesi 48.000$’a kadar çıkıyor. Bu miktar her ne kadar DotA ve LoL ile karşılaştırılamasa da CS:GO dünyası için önemli bir miktar.

1428660655.0982

Turnuvanın ilk günü olan 10 Nisan Cuma gününde yapılan maçlar sonucunda birçok sürpriz sonuç elde edildi. TSM, Virtus Pro’yu; Dignitas da Na’Vi’yi yenerek sürpriz sonuçlara imza attılar. Turnuvanın ağır topları olan EnvyUs (eski LDLC) ve Titan zorlanmadan yollarına devam ettiler. Lig usulü yapılan maçlarda takımlar iki ana gruba ayrılmış durumdalar.

Ara dönemde gerçekleşen bu önemli turnuvanın finali 12 Nisan Pazar günü oynanacak.

Ekran Alıntısı

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir