Ton 56: Turuncu

Selamlar!

Her zaman kitapların insanın en iyi dostu olduğuna inanmışımdır. Ne zaman canım sıkılsa, kendimi yalnız hissetsem kitaplara gömülürüm. Bazen bir roman, bazen okuduğum bölüm gereği sosyolojiyle ilgili kitaplar, bazen sadece bir dergi de olsa her zaman elimin altında okuyacak bir şey olur. Fakat son iki-üç haftadır kelimenin tam anlamıyla okuyamıyorum. Çünkü kendimi bir diziye kaptırdım ve sanırım bitirene kadar da adamakıllı oturup da bir şeyler okumayı başaramayacağım. Bahsettiğim dizi Orange is the New Black!

Orange_Is_The_New_Black

Kadınlar hapishanesinde geçen dizi Piper Kerman’ın kendi hapishane deneyimlerini anlattığı “Orange Is the New Black: My Year in a Women’s Prison” kitabından uyarlanmış. Dizideki hemen hemen bütün karakterleri başrol diye nitelendirebiliriz, çünkü her karakter neredeyse aynı derecede ayrıntılı inceleniyor. Kimi zaman güldürse de dram ağırlıklı denebilecek dizide Taylor Schilling, Laura Prepon, Michael J. Harney, Kate Mulgrew, Jason Biggs ve daha sayabileceğimiz birçok oyuncuyu görüyoruz. Yönetici/yapımcı koltuğunda Jenji Kohan oturuyor ve şimdiye kadar iki sezonu yayınlanan dizinin üçüncü sezonu 2015 yılı içerisinde yine Netflix’te yayınlanacak.

Orange-Is-the-New-Black

Her şeyin fazlasıyla gerçekçi bir şekilde işleniyor olmasından dolayı diziyi sevmeyenler olabilir elbet ama benim gibi gerçekçi insanların bayılarak izleyeceğini düşünüyorum. Piper Chapman’ın yıllar önce gençlik hevesiyle işlediği bir suç yüzünden 15 aylığına hapse girmesi, geride bıraktığı nişanlısı ve hapishanede başına gelenler derken kadınlarla dolu bir ortamda neler olabileceğini de açık açık görmüş oluyoruz. Ortaya fazlasıyla eğlenceli ve yeri geldiğinde de insanın boğazına düğüm olup oturabilecek bir dizi çıkmış. İzleyecek dizi arayanlara şiddetle tavsiyemdir.

Dizinin jenerik müziği de Regina Spektor güzelliğine ait, söylemeden geçmeyelim.

Like

Saliha Güntekin

Mühendislik terk, Sosyoloji öğrencisi

You may also like...

2 Responses

  1. Gizem Yağmur Kılıç dedi ki:

    Jenerik müziği çok hoşuma gitti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir