Paranoia (2013)

paranoia

Film “Adam” adlı oyuncunun Wyatt şirketi için zorla casusluk yaparak Eikon firmasının ürününü ele geçirmesini konu alıyor. Adam’ın hayali senelerce güvenlik görevi yapmış babasının ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve istediği hayatı yaşayabilmek. Bu hayalleri ise ona çok uzakta değil. Tek yapması gereken bir casusluğu üstlenmek ve istenilen bilgiyi elde etmek. Sevdiğiyle, arkadaşlarıyla ve babasıyla tehdit edilerek zor durumda bırakılan Adam’ı büyük felaketler bekliyor. Spoiler vermeden size bu kadarını söyleyebilirim 🙂

 

Film teknoloji severlerin zevkle izleyebileceği türden. Söylenilen sözler ne kadar ileri çağ gibi dursa da bugünü yansıtıyor. Wyatt’ın söylediği bazı sözler gerçekten çok kaliteliydi:

“Dünyada artık orijinal bir şey kalmadı,

Adam. Herkes birinden bir şeyler çalıyor. ”

Bu söze gerçekten hak veriyorum. Her şeyin bulunduğu, insan yaşamı adına temel olan neredeyse her fabrikasyona, her şeye sahibiz. Artık bulunan şeylere “icat” denilemiyor. Gördüğümüz yeni çıkmış ürünlerin, projelerin birçoğu ya bir projeden alıntı, ya da üstüne biraz daha eklenilip yeni devrim açmış gibi gösteriliyor.

 

Uzun lafın kısası kendinize az da olsa bir şey katabileceğiniz, izlenmesi gereken gerilim dolu güzel bir film olmuş. Size tek önerim sakın fragmanını izlemeyin. Filmin özeti gibi fragman yaptıkları için filmin hiçbir heyecanı kalmıyor.

 

İyi Seyirler!

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir