Heroes: Reborn

789889

Heroes. 2006 yılında, henüz çizgi roman süper kahramanları dizileri bu kadar popüler değilken, biz çizgi roman severleri ekrana bağlayan bir etken olarak girdi hayatımıza. İlk sezonuyla inanılmaz bir izleyici kitlesi topladı. Gerek karakterleri, gerekse konusu ve akıcı işleyişiyle kimimiz bir sonraki haftayı iple çektik, kimimiz de bölümleri biriktirip tek gecede hepsini bitirdik.

 

Bir grup süper insanın New York’u büyük bir patlamadan kurtarmaya çalışmasıyla başladı dizi. “Zamanın ve uzayın efendisi” Hiro Nakamura’dan, geleceği çizen ressam Isaac Mendez’e, akıl okuma ustası polis memuru Matt Parkman’dan, “FLYING MAN” Nathan Petrelli’ye kadar hepsini ayrı sevdik. Hepimizin ayrı bir favori karakteri vardı.

Heroes

Daha sonra ilk sezon bitti. İkinci sezon başladı, ilki kadar güzel değildi ama alışmıştık bi’ kere, izledik. Sonra o da bitti. Üçüncü sezon ikinci sezondan da daha kötüydü, yine de kıyamadık, toparlarlar belki dedik izledik. Böyle böyle kaliteyi düşüre düşüre 5 sezon izlettiler bize. Hatta sonrasında The Big Bang Theory dizisinden Sheldon Cooper bile “Heroes kaliteyi sezondan sezona öyle bir düşürdü ki sonunda hepimiz bittiğine memnun olduk.” şeklinde bir sözle bizi bir yandan güldürüp diğer yandan “harbiden haa” diye düşündürmüştü.

 

Geçtiğimiz sene Heroes’un tekrar çekilmeye başlanacağını duyduk. Açıkçası ben sevinsem mi üzülsem mi bilemedim ilk duyduğumda. Eğer ilk sezon kadar iyi bir kalitede çıkacağından emin olsam havalara uçar, Taksim’in ortasında ellerimi açıp “YATTAAAA” diye haykırırdım. Ama diğer tarafta da kaliteyi daha da düşürme ihtimalleri vardı. Zaman geçti karakterler açıklandı, Noah Bennet, Matt Parkman, Hiro Nakamura gibi sevdiğimiz isimleri gördükçe umudumuz yükseldi. Dizinin mini dizi olacağı açıklandı, isminin de Heroes: Reborn olacağını öğrendik. Herşey umut vadedici görünüyordu. En sonunda gün geldi çattı, geçtiğimiz perşembe yani 24 Eylül’de yeni dizimizin, Heroes: Reborn’un ilk bölümü, daha doğrusu ilk iki bölümü tek parça halinde yayınlandı. Bu bölüm itibariyle 6.09 milyon izleyiciye -ve çok sayıda korsan izleyiciye- ulaştı.

3

 

Bölüme çok yüksek umutlarım olmadan başladım. Sonuçta orjinal serinin nasıl bittiği ortadaydı. Ancak Noah Bennet ve alışkın olduğumuz yuvarlak kenarlı gözlükleriyle başlayan bölümü bitirdiğimde ise ne kadar yanıldığımı anladım. Ardından verdikleri gelecek bölümlere dair ufak kesitler ise heyecanımı tavan yapmaya yetti. Hiro Nakamura’nın “Merhaba eski dostum” dediği sahnede ciddi söylüyorum kalp atışım tavan yaptı. Meğer ne çok severmişim bu diziyi.

crafty-bennet-scheming-325

 

Sadece ben değil, görünen o ki izleyicilerin hepsi aynı şekilde beğenmiş olacak ki yeni mini dizimizi, IMDB üzerinde de umutsuz görünen bir dizi için ilk bölümde gayet iyi sayılabilecek bir 8.2 puan toplamışlar. Umarız sezonun devamı da böyle güzel devam eder ve iyi bir finalle kapatırlar, biz de artık “Heroes da ne kötü bitti ya” demeyi bırakırız.

Like

Metehan Gültekin

Oyun aşığı.

You may also like...

2 Responses

  1. Aziz dedi ki:

    Ben çok beğendim. Eski kadrodan oyuncular olması da izleme heyecanımı arttırdı. Bölüm sonundaki gelecek bölümlerde neler olacağına dair gösterilen mini trailer da bizi daha bir çok sürprizin beklediğini gösteriyor. Bu arada kalemine sağlık Metehan 🙂

  2. Yağmur dedi ki:

    Annemle benim çok severek takip ettiğimiz bi dizi idi. “Dizi idi” diyorum çünkü 1,5 sezonu izleyebildik beraber. Annemi sarmadı sonrası. Ben devam ettim bu yazı ile devam edeceğini öğrendim. Hayak kırıklığına uğratmaz da umarım dediğin gibidir. Meraklandım iyice…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir