Black Lagoon

black_lagoon_wallpaper_by_locoarts92-d6fcnep

Roranapour… Suç çetelerinin mesken edindiği, her türlü silah, uyuşturucu, kaçak mal ticaretinin yapıldığı, kiralık katillerin köşe başlarında iş beklediği bir şehir. Ve bu şehirde “taşımacılık” yapan Lagoon isimli bir şirket. Bir talihsizlik sonucunda oldukça sıradan bir şirket hayatı olan Okajima Rokurou, Lagoon şirketinin rehinesi olur. Gelişen olaylar neticesinde Lagoon’a katılır ve o saatten sonra hayatına Rock olarak Lagoon şirketinde devam eder.

Sivil ve sıradan bir hayatı olan Rock’un yeni girdiği bu silahlı ve bol aksiyonlu ortamda duygusal bunalımlarına, değişimlerine şahit oluyoruz. Bulunduğu ortamı ve çevresindekileri bol bol sorgulayan Rock, animenin aksiyonlu kısımlarının üstüne bir katman da felsefi düşünce katıyor. Ünlü Fransız, Alman düşünürlere atıfların yapıldığı sahnelere de rastlamak mümkün.

black lagoon 3

Ekip arkadaşları -baş kadın karakterimiz- Çift El Revy, bot sürücüsü ve takım kaptanı Dutch ve elektronikten sorumlu Benny ile farklı maceralar black_lagoon_bennybizleri bekliyor. Farklı türden kargoları 2006 yapımı olan anime +17 olarak işaretlenmiş. Bolca kan göreceksiniz, sonuçta yeraltı dünyasında geçiyor.

Animede aksiyon fazla olduğu için müziklere fazla dikkat edemedim. Açılış müziği genel havaya uygun, hareketli. Bitiş müziği için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, benim içimi karartan bir havadaydı. Bir çatışma anında bitse bile anime o yavaş müziğin girmesiyle hava tamamen değişiyor.
Çizimler dönemin ve ortamın havasını yansıtacak şekilde yapılmış, pastel tonlardan kaçınılmış. Karakter çeşitliliği hem çizimler açısından hem kişilik bakımından doyurucuydu.

Anime iki sezondan ve toplam 24 bölümden oluşuyor. Seriyi sevenler için 5 bölümlük bir OVA’sı da bulunmakta.

black lagoon 2

İyi seyirler.

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir