UNI-DAY 2015’in Ardından

EESTEC LC İstanbul olarak önceki senelerde dönem ortasına denk gelen Yurtdışı Eğitimi ve Yabancı Dil Eğitimi fuarımız Uni-Day’in üçüncüsünü, bu sene dönem başına biraz daha yaklaştırarak 18 Kasım Çarşamba gününde, İTÜ Maçka Kampüsü Yabancı Diller Yüksek Okulu binasında gerçekleştirdik. Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleşen tanıtım ve sunumlara 600’ün üzerinde katılımla gün boyu yoğun ilgi gösterildi.

13 şirketin katılımıyla gerçekleşen fuarda, birbirinden yoğun 11 ayrı sunum gerçekleşti. Bunların 9’u, yurtdışı ve yabancı dil eğitimleri hakkındaydı. Amerikan başkonsolosluğu tarafından verilen vize türleri, yasal haklar ve sorumluluklarla Amerika’da yaşam gibi konular seminerlerde işlendi. Interrail Türkiye Facebook sayfa yöneticisi tarafından anlatılan Interrail maceralarına da yer verildi. Uni-Day’de her sene olduğu gibi bu sene de öğrenci-üniversite-dil okulu üçgenini oluşturduk. Özellikle İTÜ olmak üzere birçok üniversite öğrencisinin de katılımıyla öğrenciler yurtdışı eğitim-danışmanlık firmalarına ve dil okullarına yoğun ilgi gösterdi. Biz de katılımcıların yurtdışında eğitim ve yabancı dil eğitimi konularında bilgi sahibi olarak kendilerine daha kapsamlı bir gelecek çizmelerine yardımcı olmaya çalıştık.

Sunumların sonunda verilen ödüller fuarın en keyifli kısımlarıydı tabii ki. Tüm salonun heyecanla beklediği çekilişlerde şirketlerin katılımdan oldukça memnun kalmasıyla hediyelerde pek çok artış yaşandı. Facebook üzerinden yapılan fuarla ilgili en güzel yorum paylaşımı temalı yarışmayı kazanan Kadir Ufuk Sonkaya Abacus Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şirketi’nden bu yaz Amerika’ya Work& Travel programı ile gitme hakkı kazandı. Bunun dışında sunum sonrası yapılan çekilişle Bulut Karabıyık Çin Kültür Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şirketi’nden 3 aylık (1 Kur) Çince Eğitimi elde etti. Ayrıca 7 kişi de Pronto Italia Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan 1 kur İtalyanca dil eğitimi kazandı. Bunların yanında Endless Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketi sunum sonunda yaptığı çekilişle 4 kişiye (Musa Ersen Yılmaz, Meriç Çukurova, Eylül Evyapan, Oğuzhan Kadıoğlu) Londra’da 2 hafta dil eğitimi hediye etti. Yine Gençtur Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şirketi de 3 kişiye (Ersin Çelik, Ali Yıldırım, Güliz Otlu) Yurtdışı Gençlik Kampı kazandırdı. Son olarak Idealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şirketi, Koray Kurt’a Malta’da iki hafta dil kursu hediye etti. Tüm çekilişler yüksek katılım oranıyla coşkulu bir şekilde yapıldı.

Hediye kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Önümüzdeki sene daha çok katılımlı ve daha bol ödüllü bir Uni-Day ile karşınızda olmak için şimdiden düşünmeye başladık. Sizler de yarışmalara ve çekilişlere hazır olun.

image

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir