Türkiye İnternet Gününde Superonline Teknik Gezisi

İnternet’in doğum günü 12 Nisan.

Türkiye internetle on sekiz yıl önce tanıştı ve çok kısa sürede de kaynaştı. 1993 yılında iki .tr uzantılı web sitesiyle internet dünyasına giren Türkiye’de bugün bu sayı yüzbinlere ulaştı. Türk kullanıcılar şimdilik sayı olarak gelişmiş ülkelerle yarışamasa da internete olan ilgi her geçen gün artıyor.
İTÜ IEEE ComSoc olarak Türkiye’nin internet gününü İnternet dünyasının temel taşlarından biri olarak yer alan fiber internetin ülkemizdeki altyapısını oluşturan Turkcell Superonline gezisiyle değerlendirmek istiyoruz.

Etkinliğimiz Perşembe günü saat 08:00 da Elektrik-Elektronik Fakültesi önünden kalkacak servisle başlayacaktır. Öncelikle servisle Kartal’daki Data Center’a gidilecek daha sonra Esentepe’deki Superonline binasında da bir sunum ile bitirilecektir. Oradan kendi imkanlarımızla döneceğiz. Ek olarak 13:30 daki derslere yetişeceğiz.

Kontejanımız sınırlı olup başvuru formuna http://goo.gl/fRPeQ adresinen ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Tarihi 12 Nisan 2012 08:00-13:00

Servis EEB önünden 08.00 da kalkacaktır.

Peki nedir fiber internet?

Fiber İnternet, dünyanın en hızlı internet erişim teknolojisidir. Hızı, dünya standartlarının bile üzerinde olan fiber internet sayesinde, dilediğin müziğe tıkladığın an, merak ettiğin filmi ise
bir dakikadan çok daha kısa bir sürede indirebilirsin. Ayrıca, en büyük dosyaları bile göz açıp kapatıncaya kadar paylaşabilir, en zorlu online oyunları rahatlıkla oynayabilirsin.

ADSL’de eski bakır kablolarla internete bağlanmaya çalışırken, Fiber İnternet’te içinden ışık geçen fiber optik kablolarla internete bağlanırsın

Like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir