SSA – Stres Yönetimi Eğitimi

image

Kasım ayının ortalarına yaklaşırken vizelerin, projelerin, ödevlerin tam gaz başlamasıyla herkesi ufaktan bir stres aldı. Bunu bilen EESTEC LC İstanbul, bu yoğunlukla başa çıkabilmemiz adına bizler için SSA (Soft Skills Academy) adı altında ‘Stres Yönetimi’ konulu bir kişisel gelişim eğitimi düzenledi.

​11 Kasım Çarşamba günü düzenlenen bu etkinlikte Kişisel Gelişim Uzmanı Hülya Çolakoğlu, bizlere stresimizi kontrol edebilmemiz adına ipuçları verdi. 17.30-19.00 saatleri arasında süren bu eğitime 100’ü aşkın öğrenci katılım gösterdi.

Eğitmenimiz ilk iş olarak stresi tanımladıktan sonra bu konu hakkındaki bazı yanlış kabulleri ve bunların doğrularını bizlerle paylaştı. Stresin her zaman kötü bir şey olmadığını, bunu hayatımızdan tamamen çıkarmak yerine nasıl yönetebileceğimiz hakkında bizleri bilgilendirdi. Sunumun ilerleyen kısımlarında Hülya Hanım’ın seminerimize davet ettiği nefes uzmanı, sunuma interaktif bir şekilde devam etti. Doğru nefes alma uygulamalarıyla hayatımızı nasıl değiştirebileceğimizi anlattıktan sonra her gün uygulamamız için bizlere bazı alıştırmalar gösterdi. Eğitimin devamında sözü geri alan eğitmenimiz son olarak bizlere ‘Öz Farkındalık Geliştirme Çalışması’ndan ve bunu her gün yaparsak bize sağlayacağı yararlardan bahsederek eğitimini sonlandırdı.

Keyifli bir ortam içerisinde, aralarında bir çok farklı üniversiteden de katılımcıların bulunduğu seminerimizin sonunda katılımcılarımıza ‘Stres Yönetimi Eğitimi Sertifikası’ verildi.

Çok beğenilen ve yoğun istek alan bu eğitimin ikincisini planlamaya şimdiden başladık bile!

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir