Prof. Dr. Mithat İdemen ile Çay Sohbeti

İTÜ IEEE ComSoc’un 19-24 Aralık 2011 tarihlerinde düzenleyeceği Communications Week etkinliği kapsamında Prof. Dr. Mithat İdemen ile Çay Sohbeti yapma olanağınız olacaktır!

Prof. Dr. Mithat İdemen ile Çay Sohbeti İTÜ IEEE ComSoc’un 19 – 24 Aralık 2011 tarihlerinde düzenleyeceği Communications Week etkinliği kapsamında olacaktır.

Türkiye’de ve uluslararası alanda yaptığı akademik çalışmalarla saygınlık kazanmış profesörler ileöğrencileri buluşturmayı amaçlayan bu etkinlikte, katılımcıların akademik hayat hakkında fikir sahibi olmalarını, profesörleri bizzat tanımaları ve merak ettikleri soruları sıcak bir sohbet ortamında sormalarını sağlıyoruz. Yaklaşık iki saat süren ve genellikle soru cevap şeklinde ilerleyen bu etkinlikle, değerli profesörlerimizin deneyimlerini akademik kariyer planlayan öğrencilere aktarılmasını hedefliyoruz.

Etkinlik tarihi: 21 Aralık 2011 17:00
Yeri: İTÜ Ayazağa Kampüsü Çamlık lokali

Başvuru formu*: http://bit.ly/profilecay

*Kontenjanlar sınırlı olup önceden başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.
Seçilen katılımcılara sms yoluyla haber verilecektir.

Prof. Dr. Mithat İdemen’in özgeçmişi:

14.05.1935’de Urfa’da doğmuş, 1953 yılında İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden, 1958 yılında da İTÜ Elektrik Fakültesi Zayıf Akım Kolundan mezun olmuştur. 1960’da kazandığı bir NATO bursuyla Paris Fen Fakültesi Elektronik Enstitüsü’nde doktora çalışması yapmış ve 1963 sonunda İTÜ’ye dönmüştür. 1969 yılında Matematik Doçenti ünvanını aldıktan sonra 1970 Şubat’ında İTÜ Elektrik Fakültesi Elektromagnetik Alanlar Kürsüsü’ne atanmış ve 1975 yılında aynı kürsü’de Profesör olmuştur. M.İdemen in Karışık Sınır Değer Problemleri, İntegral Dönüşümler, Elektromagnetik Alan Teorisi, Difraksiyon Teorisi ve Ters Problemler üzerinde araştırmaları ve uluslar arası nitelikteki dergilerde, yayınlanmış birçok makalesi vardır. Geliştirmiş bulunduğu bir integral dönüşüm nedeniyle 1981 yılında Sedat Simavi ödülünü, Kırınımın Geometrik Teorisindeki çalışmaları nedeniyle de 1983’te TÜBİTAK Bilim Ödülü’nü almış olan M.İDEMEN 1956 yılında öğrenci iken de Mekanik dalında Ağaoğlu ödülünü almıştır. 1976-1980 yılları arasında Elektrik Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevinde bulunmuş olan M.İDEMEN 1993’te Türkiye Bilimler Akademisine üye seçilmiştir. 1997-2005 yılları arası Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan görevinde bulunmuş ve şu anda Yeditepe Üniversitesinde Matematik Bölümünde çalışmaktadır.

Web sayfası: http://math.yeditepe.edu.tr/people/idemen/idemen.html

Like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir