Motivasyon Haftasonu

image

Yazın bitişine rağmen üzerimizden bir türlü atamadığımız gevşek tatil modunu ilk vizeler aheste aheste gelince yaşadığımız bir silkelenme ile attık gibi artık. Havaların da kötüleşmesiyle gelen sonbahar moduna ayak uydurmaya çalışırken kasım ayı bile geldi. Tam bu mevsim geçişlerinin, saat farklarının(!), yoğun nezlelerin ortasında kalmışken motivasyonumuzu yükseltecek bir şeye ihtiyacımız vardı. İşte tam bu anda EESTEC LC İstanbul, 120 üyenin katılımıyla dönemin ilk motivasyon haftasonu etkinliğini gerçekleştirdi.

24 Ekim Cumartesi tarihinde gün boyunca süren bu etkinlik İTÜ ARI Teknokent’te gerçekleşti. Üyelerin motivasyonunun arttırılmasının yanı sıra içinde çeşitli eğitim sunumlarının da bulunduğu bu etkinlik sayesinde katılımcılar faydalı ve eğlenceli bir gün geçirdiler. Etkinlik programında ilk sunum EESTEC Uluslararası yapısı hakkında bir farkındalık sunumuydu. Lokal Komite İstanbul’un dışında diğer ülke şehirlerindeki komitelerin varlığından ve tüm bu üyelerin yer aldığı uluslararası takım ve projelerden bahsedildi. Beş farklı departmanın altında bulunan yüksek çeşitlilikteki bu takımlara her lokal komiteden üyeler katılarak uluslararası projelerin geliştirilmesine yardımcı oluyorlar. Ayrıca EESTEC LC Istanbul komitesinin IEEE’deki yeri anlatılırken IEEE kongresinden ve bu yıl buna İTÜ’nün ev sahipliği yapacağına da değinildi. Bu sunumu takiben gerçekleşen oturumda LC İstanbul’un kurulmasında rol üstlenen mezun üyeler kendilerini, LC İstanbul kuruluşunu ve geçmişini anlattılar; ayrıca taze üyelerin sorularını cevaplandırdılar.

Bu oturumlardan sonra verilen bir ara ile etkinliğin ikinci bölümü başladı. Yapılan ufak energizerlar’la üyelerin keyfi artırıldıktan sonra sıradaki sunum EESTEC’te nasıl etkinliğe gidileceği hakkındaydı. Farklı lokal komitelerin düzenlediği çeşitli çalıştay gibi etkinliklere nasıl gidileceği hakkında yönetim kurulu üyeleri sunum yaptılar. Böylece üyelerin aklında kalan soru işaretleri de soru-cevap bölümünde çözüme kavuşmuş oldu. Bu sunumun ardından komitenin önceki yönetim kurulu üyelerinin yaptığı ‘Takım Kurma’ başlıklı sunum da üyelerin takım içindeki rolleri konusunda açıklayıcı ve eğlenceli bir eğitim oldu. Bunun dışında çeşitli yapılan çeşitli interaktif takım çalışmalarıyla üyelerin takım çalışmasına olan yönelimi geliştirildi. Böylece üyelerin birbirleriyle tanışma ve kaynaşma ortamı da sağlanmış oldu. Günün sonunda ise en eğlenceli aktivite olarak nitelendireceğimiz Stock Marketing oyunu oynandı.

EESTEC LC Istanbul üyeleri hep birlikte eğlenceli ve motive edici bir gün geçirdiler. Motivasyon Haftasonu Fotoğraf Albümü Bu linke tıklayarak etkinlik sırasında çekilen fotoğrafların bulunduğu albüme ulaşabilirsiniz. Eğer siz de EESTEC LC Istanbul’un bir sonraki motivasyon haftasonu etkinliğinde yer almak istiyorsanız aramıza katılmak için geç değil. Her perşembe 17:30’da 2102’de düzenlenen toplantılara katılarak komitemizin bir üyesi olabilirsiniz.

Like

You may also like...

1 Response

  1. Aziz dedi ki:

    Ben gittim çok eğlenceli geçti. Özellikle Ömür Abi ve Alper Abi’nin , EESTEC LC İstanbul’un kuruluş yıllarındaki anılarını zevkle dinledim. Bir sonrakini iple çekiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir