Laboratuvarda Bu Ay

Laboratuvarda Kasım ayı da dolu dolu geçti. Eğitimlerimizi, uygulamalarımızı yaptık öğrenirken eğlendik ve lab üyeleri için büyük önem arz eden çeşitli karın doyurma işlemlerinde bulunduk. İşte yaptığımız etkinliklerden bazı enstantaneler…

Bilgiye aç komite üyeleri Meriç'i pür dikkat dinlerkenBilgiye aç komite üyeleri Meriç’i pür dikkat dinlerken

Meraklı arkadaşlarımızın geniş katılım gösterdiği eğitimlerimizin sonlarına doğru katılımcılarda beyin uyuşması gözlense de, Meriç’in usta anlatımı ve birbiri ardına patlattığı soğuk sıcak esprilerle keyifli dakikalar geçirdik.

Gaps etmedim led yakıyordumGaps etmedim led yakıyodum.

Arduino afişini gören diğer kulüplerden arkadaşlarımız da beleş eğitimi bulunca laboratuvarın yolunu aşındırmaya başladılar. Refik’in hazırlayıp sunduğu geniş katılımlı derslerde arkadaşlarımızla ledlerimizi yaktık, kapasiteleri kurcaladık ve kabloları bulduğumuz pinlere takıp çıkardık. Çalışmayan devremize bir kaç kablo daha takıp çıkardık.

Masum köylü vampirlere yem olurkenMasum köylü vampirlere yem olurken

Sayısal devreler eğitimini tamamlayan arkadaşlarımızla, bu kez sayısal devreler uygulama eğitimini yaptık. Sabahın erken saatlerinde Simmit’te kahvaltıyla güne başlayan ekip üyeleri ilerleyen saatlerde ilk çizgi izleyen robotunu yaptılar.  Uygulama eğitiminin sonunda tüm arkadaşlarımızla bir laboratuvar ritüeli olan vampir-köylü oyunu oynandı. Oyuncuların bütün kirli çamaşırları ortalığa saçıldı. Dinozorlar ve new genarations arasında kıyasıya bir mücadeleden sonra oyunu vampirler kazandı.

20151128142258WIE ve Lab üyeleri henüz sakatlanmamışken

Yoğun elektronik eğitimlerinin yanı sıra sosyal etkinlikleri de boşlamayan Laboratuvar Komitesi, WIE ile beraber buz pateni yapmaya gitti. Düşen arkadaşlarına gülen bazı lab üyelerinin de bir kaç dakika sonra aynı duruma düşmesi akıllara meşhur atasözümüzü getirdi. Daha önce yalnızca naylon leğenle kayma deneyimi olan arkadaşlarımız günün sonunda adeta Pluşenko kesildiler.

Büyük başgan Ozan trileçesini yerkenBüyük başgan Ozan trileçesini yerken

Herkes sıradan bir toplantı bekliyordu. Bitse de gitsek diyorlardı. Lakin, toplantıdan işim var deyip çıkan lab üyeleri hayatlarının en büyük pişmanlıklarından birini yaşayacaklardı. Ozan başkan sonunda verdiği sözü tuttu ve elinde bir tepsi trileçeyle beliriverdi. İlk dilimlerini insanca pek insanca afiyetle tüketen bazı lab üyeleri, sona kalan dilimlerin paylaşımı konusunda fikir ayrılığına düşünce kalan trileçe kayyuma devredildi ve tirajı ciddi şekilde düştü.

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir