Laboratuvarda Bu Ay

c

A. Selman Kurt genç beyinlere C öğretirken

Eğitimler

Laboratuvar komitesi olarak yeni döneme hızlı bir giriş yaptık.  Mikro Denetleyici Tabanlı C Programlama ve Temel Elektronik derslerimize katılım oldukça yüksekti. C programlamaya yeni başlayan  tüm arkadaşlarımız yeni bir dünyaya merhaba dediler ve elektroniğin uçsuz bucaksız dünyasına ilk ledlerini yaktılar.

 

 

 

teknik1

Üretim bantları genç beyinleri büyüledi

Teknik Gezi

Dönemin ilk teknik gezisi Beylikdüzü’ndeki Arçelik-Grundig fabrikasına yapıldı. Genel olarak televizyon ve monitör üretimi yapılan fabrikada üretim bantlarını inceledik. Bantların ve robotların haşmetiyle büyülenen bazı arkadaşlar Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği ile ÇAP yapma hevesine kapıldı. Ancak başkan Ozan Kazancı, onları bu kararlarından büyük bir çaba sarfederek döndürdü. Gezinin sonunda öğle yemeği ikram edildiğinden fabrikadan çıkarken bütün arkadaşlarımızın yüzü gülüyordu.

 

iztewk

Genç beyinler robot yaparken

Iztech Robolegue

Komite üyelerinden oluşan takımımız bizi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün etkinliğinde yine en iyi biçimde temsil etti. 24 saat boyunca aralıksız olarak robot yapmaya uğraşan takımımız uykuya hasret bir şekilde İstanbul’a giriş yaptı. Kendilerine üstün çabalarından ötürü oldukça müteşekkiriz.

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir