Laboratuvar Komitesinde Bu Ay

lab aralık kapakMSP430 Eğitimi

Texas Instruments elektronik alanında kendini geliştirmiş en iyi teknoloji firmalarından biri olma özelliğini taşıyor. Günümüzde televizyon, hesap makinesi, projektör gibi birçok sistemin yongasında Texas Instruments firmasının izini görmekteyiz. Ultra düşük güç, taşınabilirlik ve yüksek performans amacıyla ürettikleri MSP430 mikrodenetleyicisi de firmanın iddialı ürünleri arasında sayılıyor.

MSP430, C programlama diline çok yakın olduğu için eğitimde kolaylık sağladı ve çok ilgi gördü. Eğitimler bittikten sonra kullanacağımız eklenti modüllerle birlikte her meraklı “beyin” hayallerinin sınırlarını kaldırıp projelerinin devre tasarımlarını bu iddialı ürünle gerçekleştirebilecek. Katılan herkes için eğitimin verimli olmasını diliyoruz.

Sayısal Devreler Uygulaması

Geçen ay da düzenlemiş olduğumuz sayısal devreler uygulamamızın tekrarını yaptık. Küçük bir kahvaltı sonrası, her grup lojik kapı devrelerini kullanarak çizgi izleyen robot yapmak için uğraştı.

Uygulamanın yapıldığı esnada emektar robotumuz özgürlüğe kanat açmak istedi 🙂 Neyse ki arkadaşlarımız son anda yakalamayı başardı.

Yaklaşan Fuarlar

39. Uluslararası Gamex/Compex Bilgisayar ve Dijital Oyun Fuarı (04.12.2014 – 07.12.2014)

İstanbul’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşecek olan ve bilgisayar, bilgisayar yazılımları, bilgisayar oyunları ve çevre birimleri, cep telefonları, ev sinema sistemleri, plazma TV’ler, dijital kameralar, güvenlik ve alarm sistemleri gibi birçok alanı bir arada bulabileceğimiz fuar bu sene kapılarını bizlere açıyor.

Fuarda boy gösteren Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük dijital oyun etkinliği GameX 2014 , dünyaca ünlü oyun şirketlerine, yeni oyunlarına ve teknolojilerine yer veriyor ve fuar oyun dünyasının en ünlü isimlerini de bir araya getiriyor.

Online davetiyenizi http://www.gamexnow.com/gamex-com-tr/online-davetiye/ adresinden alabilirsiniz.

BELEX 2014   Bursa 12. Uluslararası Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve İletişim Fuarı (04.12.2014 – 07.12.2014)

4Günümüz teknolojisini takip edebilme fırsatını bulabileceğimiz elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma ve iletişim alanında birçok firmanın bulunduğu fuar Bursa’da gerçekleşiyor. İnternetten dolduracağınız formla ücretsiz davetiye alabilir ve bu endüstri zirvesine siz de katılabilirsiniz.

Online davetiyenizi http://forms.tuyap.com.tr/invite/index.php?Fid=1148 adresinden alabilirsiniz.

Sonraki aylarda gerçekleşecek olan diğer fuarlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yakında laboratuvara asacağımız afişi inceleyebilirsiniz. Gelirseniz çaya da bekleriz 🙂

Like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir