İTÜ Video Oyun Festivali (İVOFest) 2014

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu tarafından düzenlenen İTÜ Video Oyun Festivali (İVOFest), 28-29 Nisan tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde  gerçekleşecek.

Bu sene üçüncüsü gerçekleşecek olan etkinlikte oyunseverler yine bir araya gelecek. 2 gün sürecek olan organizasyonun öncelikli amacı, yazılım teknolojileri arasında önemli bir yer işgal eden oyun sektörünün tanıtımını yaparak bu yönde ilgisi olan öğrencileri buluşturmak ve bilinçlendirmek.

Oyun firmalarını, öğrencileri ve bağımsız oyun yapımcılarını bir araya getiren bu etkinlikte interaktif oyunlarla İTÜ, festival havasına bürünecek. Katılımcılar, oyun konsollarını ücretsiz olarak deneme fırsatının yanı sıra oyun şirketlerinin düzenleyeceği turnuvalarla eğlenme olanağı bulacak. Geçmişten günümüze oyunların ve oyun konsollarının görülebileceği İVOFest’te, hem nostaljik ögeler hem de yenilikler sunularak oyun dünyasındaki değişim gözler önüne serilecek.

İVOFest, katılımcısına açık havada eğlencenin yanı sıra eğitim ve bilgilenme imkanı da tanıyacak. Sunum, panel, oyun yapım ve tasarımı eğitimleri gibi oturumlar sayesinde oyunseverler, oyun sektörünün günümüzdeki durumu hakkında bilgi alabilecek ve oyun dünyasını bizzat kendileri keşfedebilecek.

Oyun dünyasının sanallığı içinde oyun sektörünün gerçekliğini bulacağınız bu etkinliği kaçırmayın!

Like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir