GreEnergy’3 Ardından

EESTEC LC İstanbul ailesi olarak 2015 senesinin son etkinliği olan “GreEnergy’3 The New Generation of Cars” isimli etkinliğimizi 29 Kasım-5 Aralık arasında yurt dışından gelen katılımcılarımızla dolu dolu muhteşem bir şekilde geçirdik. Yazılacak o kadar güzel anı var ki bu etkinlikle ilgili….

Hava alanından gidip yurt dışından gelen davetlilerimiz karşılamaktan tutun, ‘Onları nasıl yolcu edeceğiz o kadar alıştıktan sonra?’ diye düşündüğümüz son geceye kadar çok güzel anılar biriktirerek birlikte geçirdik. Her insanın bir defa da olsa bu güzel duyguyu yaşaması gerekir diye düşünüyorum. Etkinliği 26 katılımcı ve organizasyon ekibi olarak yaklaşık 70 kişiyle bir hafta boyunca hem eğitimlerle hem de eğlenceyle geçirdik. Tabii burada sevgili etkinlik ana koordinatörümüz Ozan’a bu etkinlik için yaptığı çalışmalar ve gösterdiği gayretten ötürü sevgilerimizi gönderiyoruz. Etkinliğin başından sonunda kadar herkesle birebir ilgilenmesi ve her şeyin yolunda gitmesi için sarf ettiği efor etkinliği hep güzel ve eğlenceli yürümesini sağladı.

Etkinlik büyük bir heyecanla 29 Kasım’da gelecek katılımcıları hava alanında ve otogarda karşılamakla başladı. Akşamında da katılımcılar ve organizasyon ekibiyle beraber hem gelenlere hoşgeldin demek hem de tanışmak ve kaynaşmak amacıyla bir ‘Welcome Party’ düzenlendi. Sonraki gün eğitimle hemen başlamayalım katılımcılarımız önce eğlensin diyerek ‘Opening Ceremony’ ve ‘Ice-breaking Games’ ile güne eğlenceli bir şekilde başladık. Tabii öncesinde bir güzel kahvaltı yaptık. Bedaş firmasının sunumuyla yapılan “Electric Distribution” seminerinin ardından Dolmabahçe’de çayımızı içmeye gittik hep beraber. Güzelim Dolmabahçe’yi de dilimiz döndüğü kadarıyla anlatmaya çalıştık. Akşam yemeğimizi de İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü’nde yedikten sonra akşamki pijama partisi için hazırlanmaya başladık. Pijama konseptli partimiz baya renkli olaylara sahne oldu. Amacımızı sadece etkinlik eğitimiyle sınırlı bırakmayıp İstanbul’u ve Türk kültürünü de tüm incelikleriyle sunmayı istedik. Ayrıca İTÜ’yü tanıtmak amacıyla da katılımcıları İTÜ kampüsünde gezdirip okulumuzun tarihini ve okulumuzda neler yapıldığını anlattık. İstanbul’un tarihi güzelliklerini de anlatmak için denizde “boat trip” ve karada da “sight-seeing” turlarıyla şehrin tarihi kokusunu, mimarisini ve dokusunu hissettirmeye çalıştık. Tarihi yarımadada oynadığımız “city rally” özellikle tarihi yarımadayı tanımak amacıyla oynanan ve fazlasıyla beğeni toplayan eğlenceli bir oyundu. Tabii bununla da sınırlı kalmadık, Türk hamamında yıkanmadan Türk kültürü tamamlanamazdı. Bir saatlik Türk hamamı keyfini de beraber yaşadık gelen katılımcılarımızla. Bu sırada eğitimlerimiz de devam ediyordu. İstanbul’da Renault’ya, Sakarya’da Toyota’ya teknik gezileri düzenlendi. Özellikle Sakarya’da Toyota otomobil fabrikasının üretim tesislerini gezme fırsatımız oldu. Bir hayli güzel geçen bu süreçte birebir otomobillerin üretilme faaliyetlerini gördük. Gündüz gezmek, İstanbul’u tanımak ve seminerlerden sonra günün yorgunluğunu da atmak lazımdı. Bu noktada hemen muhteşem partilerimiz devreye giriyordu. Emo ve gotik temalı ‘Emo-goth party’de hepimiz organizasyon ekibi ve katılımcılar dahil emo-gotik konseptine uyarak günün tüm yorgunluğunu eğlenerek üstümüzden attık. Ayrıca Türk fasıl gecelerinden birini yaşatmadan olmazdı, bu yüzden tüm katılımcılarımıza en baba fasıl gecelerinden birini düzenledik. Hem de muhteşem rakı-balık ve dansözle beraber göbek atma keyfiyle. Bunun yanında ‘International Night’ gecesinde her LC’ni kendi yöresine ait lezzetleri ve içecekleri de tatma fırsatımız oldu.

Ne yazık ki sonunda en hüzünlü geceye ayrılık vakti gelmişti, o kadar hızlı geçmişti ki bir hafta anlayamadık. Ayrılıktan duyulan hüzün ve bununla beraber yaptığımız güzel etkinlikten sonra bu kadar güzel insanlarla tanıştığımızdan dolayı da mutluluk vardı. Duygusal bir geceydi ve bu geceye ‘farewell party’le de muhteşem bir kapanış yaptık. Burada bu etkinliğin bu kadar güzel geçmesini sağlayan tüm organizasyon ekibine ve özellikle büyük ‘Head Organizer’ Ozan’a kucak dolusu sevgi yolluyoruz.

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir