EESTEC, ‘Lord of the Things’ Hazırlığında!

eestec kapakDopdolu ve bir o kadar da heyecanlı geçen bir dönemin ardından EESTEC LC İstanbul ailesi olarak kaldığımız yerden hız kesmeden devam edip yeni döneme bomba gibi bir giriş yapıyoruz. Bu ayın gündeminde ikinci dönemdeki en büyük etkinliğimiz olan “Lord of the Things”, yenilenen “EESTEC.net”, Mühendisliği Keşfedin (MK) projemiz ve herkesin merakla beklediği simülasyon var.

İlk dönem Batuhan Bencik’in koordinatörlüğünü üstlendiği Com Arts etkinliğiyle sesimizi tüm Avrupa’ya duyurup katılımcılarımızla inanılmaz bir hafta geçirmiştik. Herkesin dört gözle beklediği ikinci etkinliğimiz de neredeyse geldi çattı. İkinci dönemdeki etkinliğimize koordinatö olarak Emir Ercan Ayar arkadaşımız seçildi. Teknolojiye olan yakınlığıyla dikkat çeken Emir eğlenceli kişiliğiyle de kendini bize sevdirip bu görevin üstesinden geleceğini herkese göstermiş oldu. Uzun toplantılar sonucunda etkinliğimizin konusu Internet of Things (IoT) olarak belirlendi. Temayla uyumlu olması adına “Lord of the Things” adıyla duyurulan etkinliğimiz 9-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. İlgili tüm katılımcılarımızın unutulmaz anlar yaşayacağı etkinliğimizi büyük bir heyecanla bekliyoruz.

eestecdergiUluslararası bir öğrenci kulübü olan EESTEC’in artık yeni bir internet sitesi de var. Bütün LC’lerce kullanılacak olan internet sitesinde tüm etkinlik ve organizasyonlar yer alacak. Tabi ki burada da en kalabalık LC’lerden biri olan LC İstanbul olarak üyelerimiz, etkinliklerimiz, katılımcılarımız ve yönetim kurulumuzla farkımızı gösterdik. Eğer sen de nerede ne var bilmek istiyosan hadi durma EESTECer olmak için EESTEC.net’i ziyaret et.

LC İstanbul olarak ilk kez bu yıl düzenleyeceğimiz MK’da amacımız temel olarak, üniversite adaylarına mühendislik kavramını tanıtmak. Aslı Altıniş’in koordinatörlüğünü üstlendiği Mühendisliği Keşfedin projesi için ileriki günlerde çalışmalarımız devam edecek. Ve geldik tüm yönetim kurulumuzun ilk günlerden beri anlata anlata bitiremediği ama aynı zamanda sır gibi sakladığı simülasyon olayına. Bu dönemin başında duyurulan simülasyon basitçe bir kendini geliştirme oyunu. Amaç grubunuzla üç hafta gibi bir sürede kendi LC’nizi kurup her şeyiyle muhteşem olacak bir etkinlik yaratmak. Etkinlik, kalınacak hostelinden getirilecek eğitimcisine kadar gerçekçi bir yaklaşımla hazırlanıp yönetim kuruluna sunulacak. Sunum sonunda birinci belirlenerek sürpriz ödülüne ulaşacak. Eski üyelerin yenilere “size en faydalı olacak etkinlik” diyerek bahsettiği simülasyonda, kulübün iç yapısına ait pek çok şeyi tecrübe edeceğimiz öngörülmekte. Bu yüzden olsa gerek tüm gruplar birincilik için büyük bir hırsla çalışmalarını sürdürüyor. Bakalım gelecek günler bize ne gösterecek ?

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir