EESTEC LC İstanbul’da Bu Ay

DSC_0384Dört gözle beklediğimiz Com’arts etkinliği geldi çattı. Önceden belirlenmiş yabancı katılımcılarımızı 30 Kasım Pazar günü sorumlu arkadaşlarımızla karşıladık. Akşamınaysa bir Welcome Party ile yorgunluklarını atıp, herkesin birbirine ısınması tam yerinde oldu diyebiliriz. 1 Aralık sabahı ‘ice-breaking game’ ler ile başlayıp sonrasında ‘work-shop’umuza geçtik. Akşam 70’s temasıyla bir parti ile katılımcılarla birlikteydik. Sonraki gün work-shop’tan sonra Türk kültürünü yabancı katılımcılara göstermek için sabırsızlandığımız Hamama gittik.  Ertesi gün bir work-shop daha yaptıktan sonra yabancı katılımcılarımıza boğaz turuyla İstanbul’un belki de en anlamlı olayını yaşaattık. Akşamına bu sefer de Bollywood temalı partiyle bir eğlenceli nokta koyduk. 4 Aralık katılımcıların ve bizim biraz FreeTime ile kiminin gezmeye devam ettiği kiminse dinlendiği bir günün ardından Türk kültürünün bir başka incisi Fasıl Gecesi düzenledik. Eğitimlerde Tanju Kahyaoğlu ve Ilgaz Şenel arkadaşlarımızın emeği çok büyüktü ki buna değinmek isteriz.

DSC_0389 Cuma akşamı da bir Game Night ile sonlandırdıktan sonra aynı zamanda hem insanın pestilini çıkartan hem de İstanbul’un tarihini öğretip gezdiren ve eğlenceli oyunlarla kahkahalara boğan bir City Rally yaptık cumartesi. Daha önceden gezilen Dolmabahçe ve Ayasofya dışındaki güzellikleride görmüş olduk böylece. Bu yorucu günün de akşamından bitik halde de olunsa veda gecesi olduğu için artık katılımcı demeye bile dilimizin varmadığı kardeşlerimize veda etmeye hepimiz Farewell’e gittik.

Muhteşem bir haftanın ardından üzüntüyle gönderdiğimiz arkadaşlarımızın ardından 10 Aralıkta Uniday isimli etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimiz beklediğimiz gibi fazlasıyla katılımcı şirketle birlikte faydalı bir sunum oldu. O gün work & travel, interrail, dil kursları, yurtdışı eğitim kuruluşları gibi şirketler sunumlarını yaptı, hatta çekilişler bile yapıldı. Sonrasındaysa yaptığımız etkinlikleri değerlendirmek için son bir toplantı yapıldı ki burda olumlu olumsuz her şey konuşuldu, feedback’ler yapıldı. Çok güzel geçen bu etkinliklerin devamını dört gözle bekliyoruz.

IMG_4154DSC_0755IMG_20141206_150737

 

 

 

 

 

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir