EESTEC LC İstanbul ‘IOT Line Fair’ Hazırlığında!

11009847_749168125203060_6360992050386017720_n

Eestec ailesi olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bazen yorucu ve ciddi çalışma temposuyla, bazen de çılgın ve eğlenceli anlarla mükemmel bir ay geçirdik! Bireysel konuşmak gerekirse beni Eestec’e bağlayan, sıcak bir aile olarak benimsememi sağlayan çoğu şey bu ay içinde gerçekleşti. Benim gibi kulübe bu sene katılan herkesin “yeni üye” kimliğini biraz daha yukarı taşıyıp kulübü benimsediğini ve sağlam bağlar kurarak ailemize katıldığını da rahatlıkla söyleyebilirim.

Aya “Simülasyon Çalışması” olarak adlandırdığımız oldukça çekişmeli ve heyecanlı etkinliğimizle başladık. Yönetim kurulu üyelerimizin mentorluğunda çalışmak üzere bölünen 4 grup halinde kendi LC’lerimizi oluşturduk, kendi yönetim kurulumuzu ve çalışma yöntemlerimizi belirledik. Bu gruplarla (LC Dark Side, Lc Waikiki, Lc Dc ve Lc Mermiye Ateş Edenler) gerçek bir etkinlik hazırlıyormuş gibi tüm detaylarıyla birlikte (izinler,sponsorluklar,eğitimler partiler vs), 4 farklı konuda, 4 farklı EESTEC workshopu hazırladık. 3 haftalık bir sürecin sonunda Yönetim Kurulu’nun jüri olduğu sunum yapıldı ve LC DC 1.oldu, ödülünü aldı ama YK’mızın söylediği gibi “EESTEC’te kaybeden olmaz” mottosuyla herkesin kazandığını düşünüyorum. O güne kadar klüpte birbirini yakından tanımayan birçok insanla 3 hafta neredeyse hergün vakit geçirmek, aynı projenin üstünde fikir yürütmek ve bir takım olup takım ruhuyla çalışmak bu etkinliğin bize kazandırdığı paha biçilemez ödüllerdi -LC Dark Side sizi çok seviyorum canımsınız!- Bütün üyelerimiz simülasyonda kazandığı yeni arkadaşlıklardan memnun kaldı ve artan motivasyonumuzla birlikte 2. dönem etkinliğimiz “Lord of the Things” için hep birlikte çalışmalarımıza başladık.

Emir Ercan Ayar’ın head-organizeri olduğu 2. dönemdeki uluslararası etkinliğimiz “Lord of the Things” 9-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşti. 10 farklı Avrupa ülkesinden ve 12 farklı şehirden gelen katılımcılarımıza Intel’in sponsoru olduğu “Internet of Things” üzerine olan etkinlikte 15 saatlik teknik eğitim verildi. IBM İstanbul’a düzenlenen teknik gezi de eğitimlere ayrı bir renk katmıştı.

Katılımcılarla ilgilenmenin yanı sıra eğitimlerin bir kısmını da bizzat kendi veren Emir Ercan Ayar hepimizin saygısını kazandı. Öyle ki Eestec literatürüne yabancı arkadaşların ağzından düşmeyen yeni bir kelime kazandırdık: “The Emirly”. Eğitimlerimizden sonra her akşam farklı temada olan partilerde eğlendik. Özellikle International Night, Lord of the Rings ve “Pimps&Whores” konsept partileri oldukça çılgın(!) ve eğlenceliydi. İtü Maçka Sosyal Tesisleri’nde düzenlediğimiz fasıl etkinliğimiz de katılımcı arkadaşlarımız tarafından oldukça tutuldu. Katılımcılarımızı tabi ki İstanbul’un tarihi ve turistik dokusunu göstermeden bırakmadık, 2 saat süren bir boğaz turu ve Cuma günü nerdeyse tüm gün tarihi yarımadada farklı tarihi mekanlar arasında koşturup durduğumuz City Rally ile İstanbul’u mümkün olduğunca tanıtmaya çalıştık. Etkinlik için oldukça emek ve zaman harcayan tüm YK üyelerimize ve head-organizer Emir Ercan Ayar’a teşekkür ediyoruz.

Nisan ayında da EESTEC LC İstanbul olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. İlk kez bu yıl düzenleyeceğimiz “Mühendisliği Keşfedin” etkinliğinde amacımız, temel olarak, üniversite adaylarına mühendislik kavramını tanıtmak. Aslı Altıniş’in koordinatörlüğünü üstlendiği Mühendisliği Keşfedin projesi için çalışmalarımız devam ediyor. Bir diğer etkinliğimiz olan IOT Line Fair bir teknoloji fuarı olup bu fuarda IOT çözümleri ve akıllı ürünlerle ilgili konular tartışılacak ve sonrasında gerçekleşecek olan proje yarışması ile de başarılı projeler ödüllendirilecek. Bu konu hakkındaki çalışmaları da Emir Ercan Ayar koordinatörlüğünde yürütmeye devam ediyoruz. Son olarak Nisan ayında heyecanlı bir seçim süreci bizleri bekliyor. Gelecek senenin YK’sı için seçime gidilecek. YK’mız öncesinde bizi bazı sürprizlerin beklediğini de söyledi. Merakla bekliyoruz.

Like

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir