Hakkımızda

İstanbul Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu 1992 yılından bu yana İTÜ Elektrik-Elektronik fakültesinde kulüp faaliyetleri yürütmektedir. IEEE yapısı uluslararası bir yapı olup dünyada 10 bölgeye dağılmıştır ve dünyadaki en büyük mühendislik-teknik organizasyonudur.

  • IEEE İTÜ ise Region 8 denilen Avrupa Asya ve Afrika’yı da içine alan 8.bölgede çalışmaktadır. Türkiye’de toplam 50 üniversitede aktif olarak çalışan IEEE Türkiye yapısı her yaz IEEE Türkiye Öğrenci Kolları Kongresi ve her ara tatil döneminde IEEE Başkanlar Kurultayı etkinliklerinde bir araya gelir ve çok yoğun bir bilgi-tecrübe aktarımı gerçekleştirir.
  • IEEE İTÜ Öğrenci Kolu ise tüm bu uluslararası yapı içerisinde İTÜ’yü başarıyla temsil etmekte, giderek kurumsallaşan ve profesyonelleşen yapısıyla tamamen öğrenci faydası amacıyla planlanmış sayısız etkinlik yapmaktadır.
  • IEEE İTÜ yapısı hem teknik komiteleri hem de kariyer komitesini bünyesinde bulunduran ve aslında içinde 6 farklı kulübü barındıran bir takımdır. Kişiler IEEE İTÜ yapısında ilgi alanlarına göre istedikleri komite veya komitelerde çalışırlar. İster teknik ister kariyer üzerine çalışmalar yaparak kendi gelişimlerini IEEE İTÜ ailesiyle beraber tamamlarlar. Kişilerin takım çalışması,  kişisel gelişim, sorumluluk bilinci, koordinasyon sağlama ve topluluk önünde konuşma gibi çeşitli özelliklerini geliştirmelerinin yanı sıra teknik eğitimler, teknik projeler ve araştırmalarıyla kişilerin kendi alanlarında da uzmanlaşmalarını sağlar.
  • IEEE İTÜ şirketler ile öğrenciler arasında bir köprü görevini sürdürürken çalışmaları içerisinde öğrencilerin yarar görmesini önemle gözetir.
  • IEEE İTÜ üyelerinden aldığı güç ile birlikte her sene biraz daha büyüyerek sınırlarını zorlayan büyük bir ailedir. Yapılan bunca işin içerisinde bize kattığı en önemli şeylerden biri de arkadaşlıklar ve eğlenerek sürdürülen çalışmalardır.
  • IEEE İTÜ Dergi, IEEE İTÜ Öğrenci Kolu’nun Basın Yayın ve Medya Komitesi tarafından çıkarılan aylık popüler kültür dergisidir. Yayın hayatına 2013 yılının Ekim ayında başlamıştır. Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ekibin ürettiği bu yayın Türkiye’nin her yerindeki IEEE üyeleri tarafından severek okunmaktadır.
Bizler bu kocaman ailenin gücüne inanıyoruz.
Etkinliklerimizi ve çalışmalarımızı takip etmeye devam edin.
asd