Staj Günlükleri 3: Dialog Semiconductor

 1. Firma: Dialog Semiconductor
  • Firma Adresi: İTÜ ARI-6 Teknokent, İTÜ Ayazağa Kampüsü Maslak, İstanbul
  • Sektörü: Elektronik
  • Departman: Analog Tasarım Grubu
 2. Stajın Türü: Teknik
  • Tarih: Temmuz-Ağustos 2015
  • Kaç İş Günü: 20
  • Hangi Bölüm, Kaçıncı Yarıyıl: Elektronik ve Haberleşme Müh. 6. yy
  • Nasıl Başvurdun: Başvuru ilanı ile bölümden bir öğretim üyesi aracılığıyla
 3. Bu Stajdan Beklentilerin Nelerdi ve Bunlar Karşılandı mı:
  Firma spesifik olarak çip tasarımı üzerinde çalışmaktadır. Dolayısıyla bu alanda uzmanlaşmak istediğim için bu firmayı tercih ettim. Az stajyer almaları sebebiyle zaten stajın faydalı olacağını önceden tahmin ediyordum. Staj boyunca oldukça ilgilendiler, herkes yardımcı olmaya çalıştı. Az çalışanı olması ve açık ofis şeklinde oluşu ile oldukça samimi bir ortam vardı. İmkanları gayet iyiydi. 20 iş günü olmasına rağmen dolu dolu bir staj geçirdim. Oldukça fazla şey öğrendim ve okulda edinemeyeceğim endüstriyel pratik bilgiler kazandım. Proje geliştirme aşamalarını gözlemledim, bu konuda deneyim elde ettim. Beklentilerimi tam olarak karşıladı.
 4. Sana Ne Kattı:
  Yukarıda da bahsettiğim gibi spesifik olarak analog tümdevre tasarımı konusunda ve tasarım süresince kullanılan programlar konusunda oldukça deneyim kazandım. Bunun yanında ofis ortamını ve proje geliştirme süreçlerini gözlemledim. Teknik konularda okulda elde edemeyeceğim bilgi ve pratik kazandım.
 5. Son Söz:
  Analog/Sayısal tümdevre tasarımı konusunda zaten kısıtlı olan firmalar arasında staj yapılabilecek en iyi firma benim gözlemlediğim kadarıyla. Çalışanlar ve ortam gerçekten çok güzel. Güler yüzlü ve yardım sever insanlarla dolu. Bu alanda çalışmak isteyenlerin mutlaka burada stajı zorlamalarını tavsiye ederim. Ancak çok az sayıda stajyer aldıkları için (1-3 kişi) bu konuda seçiciler.

Like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir